District Notes |
District
Champs
138 Total |
21 District 10 Titles |
1st
District
Champ John "Buckey" Moffett (61) |
Father/Son
with District Title...
Rick Brickell (81)
Owen Brickell (02)
Brian Hills (74-75)
Mike Hills (03)
Ron Beckman (82)
L. Beckman (04) Mason Beckman (08) |
3-Time
Champs
Jerry Diehl,
John Tofani,
Jason Walter,
Mark Bodo,
Jonathan Hazi,
Steve Popovitch,
Jerry Kendall, Justin Nestor,
Justin Hollobaugh,
Aaron Nestor, Cody Kelly and Austin Matthews |
4-Time
Champs
Matt Dunn,
Lawrence Beckman, Mason Beckman, Dylan D'Urso and
Austin Matthews |
|
Team
Standings |
1 |
Reynolds |
216.5 |
2 |
Greenville |
158.5 |
3 |
Ft.
LeBoeuf |
148 |
4 |
Saegertown |
94 |
5 |
Sharon |
82 |
|
6 |
Cambridge Springs |
76 |
7 |
North East |
67.5 |
8 |
Harborcreek |
67 |
9 |
Franklin |
59 |
10 |
Lakeview |
52 |
|
|
|
WT.
|
Match/Advancement Information |
PLACE |
106 |
(R) Beau Bayless (9)
29-7
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by Fall 2:21 over D. Davis Cochranton
Semifinals
Won by Dec 2-0 over I. Crowell Ft. LeBoeuf
Finals
Won by Dec 7-1 over A. Gelvin Greenville |
1st |
113
|
(R) Andrew Ischo (9)
20-11
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by Dec 12--5 over L. Munsee Corry
Semifinals
Lost by Fall 3:13 to A. Guariello Ft. LeBoeuf
Consolation
Semifinals
Won by Dec 4-2 over D. Uber Lakeview
Consolations Finals - 3rd & 4th
Lost by Fall 1:34 to N. Oosterkamp Harborcreek |
4th |
120 |
(R) Gage Bayless (11)
29-9
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by M Dec 14-5 over Z. Helstern Commodore Perry
Semifinals
Lost by Dec 7-4 to T. Varndell Cambridge Springs
Consolation
Semifinals
Won by Dec 9-2 over B. Knauff Greenville
Consolations Finals - 3rd & 4th
Won by Default over F. Messai Jamestown |
3rd |
126 |
(R) Cole Matthews (10) 34-4
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by Fall 3:32 over M. Karpinski Greenville
Semifinals
Won by M Dec 18-6 over H. Goodlin Jamestown
Finals
Won by Fall 3:36 over G. Kopp North East |
1st |
132
|
(R) Chaise Hauck (11)
28-6
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by Fall 1:38 over J. Filutze Ft. LeBoeuf
Semifinals
Won by M Dec 14-4 over B. Salvatore Sharpsville
Finals
Won by Dec 3-1 over M. Lineman Greenville |
1st |
138
|
(R) Hunter Michaels (10)
19-13
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by Fall 4:00 over S. Svetz North East
Semifinals
Lost by M Dec 18-4 to J. Mattocks Saegertown
Consolation
Semifinals
Won by Dec 10-9 over D. Meals Grove
Consolations Finals - 3rd & 4th
Won by Dec 8-3 over S. Svetz North East |
3rd |
145
|
(R) Seth Hogue (12)
31-7
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by Fall 4:28 over A. Ballew North
Semifinals
Won by Dec 3-2 over C. Hibbler Seneca
Finals
Won by M Dec 14-2 over J. Mott Commodore Perry |
1st |
160
|
(R) Ben Wilcox (10)
12-20
Round of 16
Lost by Fall 2:57 to A. Mattocks - Union City
1st Round of Consolations
Bye
2nd Round of Consolations
Won by Dec 5-0 over D. Foster Conneaut
Consolation
of 4
Lost by Dec 5-2 to T. Carey Franklin |
ELIM |
170
|
(R) Joel Leise (11)
32-6
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Won by Fall 1:16 over L. Folmar Harborcreek
Semifinals
Won by Dec 12-5 over J. Gorring Ft. LeBoeuf
Finals
Lost by Dec 4-1 to C. Mulligan Saegertown |
2nd |
182
|
(R) Derek Skeehan (9)
8-11
Round of 16
Lost by Dec 5-4 to T. Brooks - Saegertown
1st Round of Consolations
Bye
2nd Round of Consolations
Lost by Dec 8-3 to D. Rose Ft. LeBoeuf |
ELIM |
195 |
(R) Jarod Miller (10)
11-13
Round of 16
Bye
Quarterfinals
Lost by Dec 3-1 to B. Morris Conneaut
2nd Round of Consolations
Won by Fall 2:15 over J. Arnold Jamestown
Consolation
of 4
Won by Dec 3-1 over Z. Stafford Saegertown
Consolation
Semifinals
Lost by Dec 5-1 to C. Mueller Sharpsville
Consolations Finals - 5th & 6th
Lost by Dec 8-2 to L. Reinwald Ft. LeBoeuf |
6th |
220 |
(R) Cole Rickert (11)
20-13
Round of 16
Won by Fall :31 over J. Newara - Harborcreek
Quarterfinals
Lost by Dec 4-2 to G. Gladysz Greenville
2nd Round of Consolations
Bye
Consolation
of 4
Won by Dec 7-2 over T. Pusateri Seneca
Consolation
Semifinals
Won by Fall :47 over B. Kent Union
Consolations Finals - 3rd & 4th
Won by Fall :31 over T. Zebrovious Lakeview |
3rd |
285
|
(R) Gene Ringer (12) 27-9
Round of 16
Won by Dec 1-0 over M. Horne - Greenville
Quarterfinals
Won by Dec 7-2 over M. Benjamin Youngsville
Semifinals
Won by Dec 3-1 over Z. Stafford Cambridge
Finals
Won by Dec 2-1 over J. Miley Hickory |
1st |