106 Pound
Class |
|
4th Place
10-1: Beau Bayless - Reynolds
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 9-0
Quarterfinals
Won 1-0
Semifinals
Lost 3-0
5th Round Consolation
Won 2-0
Consolation Finals 3rd/4th
Lost 4-1 |
|
5th Place
9-1: K. Kunselman - Brookville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 7-6
Quarterfinals
Lost by Fall 4:59
3rd Round Consolation
Won 2-1
4th Round Consolation
Won 1-0
5th Round Consolation
Lost 2-0
Consolation Finals 5th/6th
Won 7-0 |
|
|
138 Pound
Class |
|
3rd Place
10-1: Jarrette Carter - Ft LeBoeuf
Preliminary Round
Bye
1st Round
Lost 4-3
1st Round Consolation
Bye
2nd Round Consolation
Won 5-1
3rd Round Consolation
Won 8-7
4th Round Consolation
Won 4-2
5th Round Consolation
Won 4-2
Consolation Finals 3rd/4th
Won 3-1 |
|
4th Place
9-1: C. Aaron - Brookville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 8-0
Quarterfinals
Won 3-1
Semifinals
Lost 11-4
5th Round Consolation
Won 6-1
Consolation Finals 3rd/4th
Lost 3-1 |
|
|
182 Pound
Class |
|
3rd Place
10-1:
Dakota Geer - Franklin
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won Fall 1:43
Quarterfinals
Won Fall 2:57
Semifinals
Lost 3-1
5th Round Consolation
Won Fall 3:46
Consolation Finals 3rd/4th
Won 5-0 |
|
|
113 Pound
Class |
|
7th Place
9-1: G. Park - Brookville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 5-2
Quarterfinals
Lost 6-4
3rd Round Consolation
Won Fall 4:18
4th Round Consolation
Lost 3-0
Consolation Finals 7th/8th
Won 1-0 |
|
|
145 Pound
Class |
|
2nd Place
9-1: J. Duffy - Smethport
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 9-5
Quarterfinals
Won 7-5
Semifinals
Won 5-2
Finals
Lost 3-1 |
|
5th Place
10-1: Seth Hogue - Reynolds
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 8-3
Quarterfinals
Lost 7-4
3rd Round Consolation
Won 9-2
4th Round Consolation
Won 5-1
5th Round Consolation
Lost 3-1
Consolation Finals 5th/6th
Won by Forfeit |
|
|
195 Pound
Class |
|
4th Place
10-1: Blake Reynolds - Greenville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 16-0
Quarterfinals
Won 6-1
Semifinals
Lost 5-4
5th Round Consolation
Won 7-0
Consolation Finals 3rd/4th
Lost 1-0 |
|
5th Place
9-1: Z. Sintobin - Clarion
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won Fall 1:53
Quarterfinals
Lost Fall :44
3rd Round Consolation
Won 8-4
4th Round Consolation
Won 3-1
5th Round Consolation
Lost 7-0
Consolation Finals 5th/6th
Won 7-5 |
|
8th Place
10-2:
D Simpson - Cambridge
Spr
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 2-0
Quarterfinals
Lost 3-0
3rd Round Consolation
Won 4-3
4th Round Consolation
Lost 3-1
Consolation Finals 7th/8th
Lost 7-0 |
|
|
120 Pound
Class |
|
1st Place
10-1: Charles Lennox - Ft
LeBoeuf
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 3-1
Quarterfinals
Won 3-1
Semifinals
Won 3-2
Finals
Won 6-3 |
|
2nd Place
10-4:
Faris Messai - Jamestown
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 3-2
Quarterfinals
Won 11-7
Semifinals
Won 12-2
Finals
Lost 6-3 |
|
8th Place
9-1: R. Carlson - Brockway
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 4-2
Quarterfinals
Lost 1-0
3rd Round Consolation
Won 6-0
4th Round Consolation
Lost 2-1
Consolation Finals 7th/8th
Lost 8-3 |
|
7th Place
10-5:
Sam Sallot - Harbor
Creek
Preliminary Round
Won 15-5
1st Round
Won 4-3
Quarterfinals
Lost 11-4
3rd Round Consolation
Won Fall 4:09
4th Round Consolation
Lost 13-0
Consolation Finals 7th/8th
Won 8-3 |
|
|
152 Pound
Class |
|
5th Place
9-1: S. Bloom - Curwensville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 7-0
Quarterfinals
Lost 4-2
3rd Round Consolation
Won Fall 4:05
4th Round Consolation
Won 3-1
5th Round Consolation
Lost 3-2
Consolation Finals 5th/6th
Won 17-1 |
|
8th Place
9-2: C. Hetrick - Brookville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 2-1
Quarterfinals
Lost 7-1
3rd Round Consolation
Won 7-1
4th Round Consolation
Lost 3-1
Consolation Finals 7th/8th
Lost 4-3 |
|
3rd Place
10-1: Nick Monico - Saegertown
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 5-1
Quarterfinals
Won 4-3
Semifinals
Lost 3-2
5th Round Consolation
Won 3-2
Consolation Finals 3rd/4th
Won Fall 5:41 |
|
|
220 Pound
Class |
|
3rd Place
10-1: Gage Gladysz - Greenville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Lost 6-4
1st Round Consolation
Bye
2nd Round Consolation
Won 12-1
3rd Round Consolation
Won 5-2
4th Round Consolation
Won 3-2
5th Round Consolation
Won 7-2
Consolation Finals 3rd/4th
Won 5-4 |
|
4th Place
9-1: E. Budd - Port Allegany
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won Fall 2:30
Quarterfinals
Won 8-1
Semifinals
Lost 5-4
5th Round Consolation
Won 13-5
Consolation Finals 3rd/4th
Lost 5-4 |
|
8th Place
10-3: Cole Rickert - Reynolds
Preliminary Round
Bye
1st Round
Lost 3-2
1st Round Consolation
Won 7-4
2nd Round Consolation
Won 3-2
3rd Round Consolation
Won 4-3
4th Round Consolation
Lost 8-6
Consolation Finals 7th/8th
Lost 3-2 |
|
|
126 Pound
Class |
|
3rd Place
10-1: Cole Matthews - Reynolds
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 19-4
Quarterfinals
Won Fall 1:22
Semifinals
Lost 9-3
5th Round Consolation
Won 4-2 OT
Consolation Finals 3rd/4th
Won 3-1 |
|
6th Place
9-1: T. Altobelli - Redbank Valley
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 6-3
Quarterfinals
Lost 8-2
3rd Round Consolation
Won 11-4
4th Round Consolation
Won 5-3
5th Round Consolation
Lost 4-2 OT
Consolation Finals 5th/6th
Lost 3-1--- |
|
5th Place
9-2: M. Lindenmuth - Brockway
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 9-0
Quarterfinals
Won 8-2
Semifinals
Lost 7-1
5th Round Consolation
Lost 4-3
Consolation Finals 5th/6th
Won 3-1 |
|
|
160 Pound
Class |
|
2nd Place
10-1:
Louie Head - Eisenhower
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 6-0
Quarterfinals
Won 12-4
Semifinals
Won 5-0
Finals
Lost 3-0 |
|
|
285 Pound
Class |
|
3rd Place
9-2: B. Shumaker - Redbank Valley
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won Fall 4:34
Quarterfinals
Won Fall 2:36
Semifinals
Lost 5-3
5th Round Consolation
Won Fall 5:51
Consolation Finals 3rd/4th
Won 4-1 |
|
2nd Place
10-3:
Z Stafford - CambridgeSpr
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 11-7
Quarterfinals
Won 8-5
Semifinals
Won Fall 5:56
Finals
Lost 3-2 |
|
|
132 Pound
Class |
|
1st Place
9-1: T. Ortz - Brookville
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won 15-0
Quarterfinals
Won 5-3
Semifinals
Won 2-1
Finals
Won 7-2 |
|
8th Place
10-1: Chaise Hauck - Reynolds
Preliminary Round
Bye
1st Round
Lost 3-2
1st Round Consolation
Won 2-1
2nd Round Consolation
Won 11-0
3rd Round Consolation
Won 7-3
4th Round Consolation
Lost 4-2
Consolation Finals 7th/8th
Lost 6-1 |
|
|
170 Pound
Class |
|
6th Place
10-1:
Cody Mulligan - Saegertown
Preliminary Round
Bye
1st Round
Won Fall 4:30
Quarterfinals
Won 7-0
Semifinals
Lost 3-1
5th Round Consolation
Lost Forfeit
Consolation Finals 5th/6th
Lost Forfeit |
|
|
|
|
|
|